Tiranë, hiqen gjatës 24 patenta dhe arrestohen 5 shoferë

10:35 13/09/20201min126
shoferat

Vetëm në 6 orë kontroll gjatë natës së të shtunës duke hyrë e diela, Policia Rrugore e Tiranës ka pezulluar 24 patenta dhe ka arrestuar 5 shoferë.

Këto ndodhën gjatë kontrolleve në rrugët interurbane Tiranë-Elbasan dhe në të dy krahet e autostradës Tiranës – Durrës

Prej orës 19:00 të mbrëmjes së të shtunës e deri ne 01:00 të mëngjesit të së dielës, patetat iu hoqën 14 drejtuesve të automjeteve sepse qarkullonin me shpejtësi që varionte nga 136 km/h deri 161 km/h.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto