“Tirana më e bukur se kurrë”, por Veliaj harron nga lind dielli

15:01 04/09/20201min141
djell-veliaj

Kreu i bashkisë Tiranë ka publikuar në rrjetin social FB një foto me pamje nga Tirana.

Asgjë anormale deri këtu, nëse këtë postim do ta kalonit me një “scroll” të thjesht.

Por nëse përqëndrimi do ishte pak më i madh, mund të shihet qartë se dielli në këtë foto, për Veliajn dielli lind në veri-perëndim dhe jo nga ana e Dajtit.

Pse do të duhej ky manipulim, qoftë edhe me pozicionin e diellit?

Por ashtu si thotë edhe fjala e urtë “Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra”

Veliaj është përpjekur për ta bërë sa më perfekte këtë pamje të Tiranës, por fillimisht pozicionimi i diellit e më pas hijet e pemëvë, kanë zbuluar këtë mashtrim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto