” T’i vendosë gishtin kokës, s’mund të fshihet e të krijojë çdo kauzë tjetër ”… vijon replika e Kreut të PD Basha me kryeministrin Rama

14:04 09/11/20202min75
basha3-3

Kreu i PD, Lulzim Basha ka replikuar sërish me kryeministrin Edi Rama kësaj radhe nga konferencë në selinë blu .

Basha thotë se e shqetëson gjendja mendore e Ramës pasi kërkon të devijojë situatën duke folur për çështje të tjera që s’kanë lidhje me pandeminë.

Ai duke nënkuptuar akuzat e Ramës për përfshirjen në njollosjen e UçK thotë se kryeministri po fabrikon kauza teksa i kërkon të lërë çdo gjë tjetër, të shkulet nga ekranet dhe Instagrami e të bëjë atë që i kërkon ligji.

”Po më shqetëson jashtë mase gjendja mendore e kryeministrit. T’i vendosë gishtin kokës, s’mund të fshihet e të krijojë çdo kauzë tjetër, apo të fabrikojë kauza. Gjendja është e rëndë, i kërkoj të ngrihet në nivelin e seriozitetit dhe detyrës që mban.
E ka humbur kontrollin qeveria, ekonominë e ka në krizë. Jemi në një gjendje të rënies së lirë. Të lërë çdo gjë tjetër, të shkulet nga ekranet, Instagrami, të ndalë shpenzimet dhe të bëjë atë që i kërkon ligji, për atë që e detyron.”- tha Basha.

Rama prej ditësh pyet Berishën, Metën e Bashën se pse votuan pro raportit të Dick Marty në Këshillin e Europës, teksa sot ka akuzuar liderin opozitar se ka qenë pjesë si hetues e lojës për njollosjen e UÇK.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto