Terrorizoi dhe grabiti të moshuarit, gjykata merr vendimin për Pajtim Dhana

11:24 09/09/20201min119
dhana-696x370

Gjykata e Fierit ka vendosur të lërë në burg pa afat, Pajtim Dhanën, i cili tre ditë më parë, pasi shkatërroi me sëpatë derën e banesës së Vangjel dhe Athina Prifti, u grabiti 30  mijë lekë të reja.

Pas denoncimit për rastin, policia ka bërë të mundur arrestimin e 47-vjeçarit.

Pajtim Dhana njihet si persona problematik nga fqinjët e tij në fshatin Pishë në Fier.

Rreth një javë përpara kësaj ngjarje, Dhana kishte lënë qelitë e burgut, ku ishte dënuar po për vjedhje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto