Tërmeti i sotëm, pamje nga një dyqan në Tetovë

13:11 11/11/20201min67
termeti-market1-780x439

Një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5.5 shkallëve Rihter,  ka dridhur mëngjesin e sotëm Maqedoninë e Veriut.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Leunovo, në afërsi të Mavrovës, me thellësi prej 10 kilometra.

Se tërmeti ka qenë i fuqishëm dhe ka shqetësuar qytetarët, dëshmon edhe një video-incizim në një dyqan në Tetovë.

Tërmeti i sotëm që u regjistrua në orën 04:54, është ndjerë edhe në shtetet fqinje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto