Tërmeti i frikshëm në Turqi! I moshuari nxirret i gjallë nga rrënojat pas 34 orësh, fjalia e vetme që tha i përloti të gjithë

15:30 01/11/20201min90
-800-0-5f9ec3725760a

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir të Turqisë u rrit në 58, njoftoi presidenti Recep Tayyip Erdogan.

Të paktën 920 njerëz u lënduan gjithashtu në tërmetin me magnitudë 6,6 ballë që goditi Izmirin, qytetin e tretë më të madh të Turqisë.

Ahmet Citim u nxor nga rrënojat në Izmir pak pas mesnatës të së dielës dhe u dërgua në spital. Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca shkroi në Twitter se burri i tha: “Unë kurrë nuk e humba shpresën”.

Ekipet e kërkim-shpëtimit vazhduan punën në nëntë ndërtesa në Izmir edhe mëngjesin e kësaj të diele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto