Tërmet në Shqipëri, shënohen dhe 42 pasgoditje

09:06 08/10/20201min157
termeti

Lëkundje tërmeti janë shënuar në orët e para të ditës së sotme.

Lëkundjet me magnitudë 4.9 të shkallës rihter kishin epiqendrën në Detin Adriatik 27 km në veri-perëndim të Durrësit. Lëkundjet u ndjenë në Durrës, Laç dhe Tiranë.

Mësohet se lëkundjet patën një thellësi prej 10 km. Ndërkohë EMSC i ka cilësuar këto lëkundje si të shkallës 3.

Ky tërmet është pasuar nga 42 pasgoditje, me e madhja 3.5

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto