Tensionet në rajon, Komandot testojnë gatishmërinë luftarake

14:07 09/10/20206min140
Screenshot_1-49

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka bërë me dije se batalioni “Komando” ka testuar gatishmërinë luftarake në stërvitjen 72-orëshe “Albanët 20” në poligonin e Bizës.

Përmes një njoftimi në Facebook, ku edhe ka shpërndarë disa foto, Xhaçka shprehet se “trupat e batalionit sfiduan motin dhe terrenin për të perfeksionua veprimet kompani-batalion gjatë operacioneve në kushte ekstreme”.

“Batalioni #Komando testoi gatishmërinë luftarake në stërvitjen 72-orëshe “Albanët 20” në poligonin e Bizës.

Trupat e batalionit sfiduan motin dhe terrenin për të perfeksionua veprimet kompani-batalion gjatë operacioneve në kushte ekstreme“, shkruan Xhaçka.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto