Temperatura të larta dhe vranësira, parashikimi i motit për ditën e sotme

08:07 22/08/20201min139
1545947286_motii3770x433-1-696x393

Kushtet e qendrueshme atmosferike mbeten mbizoetruese ne pjesen me te madhe te Shqiperis. Por ne oret e mesdites dhe pasdites parashikohet te kete vranesiara te pakta ne zonat e thella.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 – 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto