Televizioni i njohur jep lajmin: Ilir Meta do të japë dorëheqjen për tu bërë kryeministër

22:47 10/09/20201min138
Presidenti-Ilir-Meta

Burime jozyrtare bëjnë të ditur se në datë 26 prill Ilir Meta do lërë Presidencën.

Duket se vendimi për datën e zgjedhjeve la ndezur tensionet politik në vend.

Këto burime për Ora News bëjnë të ditur se Meta është gati të lërë detyrën e presidentit dhe të marrë atë të Kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm për të vendosur rendin në vend.

Ose të zv. Kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm njëherazi, gjithmonë kjo në varësi të rezultatit të zgjedhjeve që janë dekretuar të mbahen më 25 prill 2021.

Ndërkohë, postin e Presidentit flitet që mund ta marrë Rexhep Meidani ose Sali Berisha, të dy persona që më parë e kanë mbajtur këtë post.

Gjithashtu, burimet për Ora News sqarojnë Meta nuk do te mbajë asnjë teser partie.

Ende nuk është e qartë pse po bëhet një veprim i tillë.

Zyrtarisht, mandati i presidenti Meta mbaron në datë 24 korrik 2022./Ora News/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto