Të shkarkuarit nga vettingu i drejtohen Prokurorisë së Përgjithshme: Duam rrogat që na takojnë

13:20 18/09/20201min117
vetingu-1 (1)

Të shkarkuarit nga vettingu i kanë çuar një letër Prokurorisë së Përgjithshme ku kërkojnë pagesën kalimtare për 2 rroga dhe vjetërsinë për efekt pensioni dhe pensioni suplementar.

Te gjithë ata që shkarkohen ne fazën e parë, marrin 80% të pagës deri ne vendimin e fazës së KPA-së. Por në momentin që merret vendimi i apelit për shkarkim, atëherë nuk kanë asnjë të drejte pagese.

Disa kërkesa të të shkarkuarve i kanë kaluar Këshillit të Lartë të Prokurorisë që pritet të dalë me një vendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto