Të arrestuar për vjedhjen e zgjedhjeve/Apeli i Durrësit liron nga qelia 5 komisionerë, 3 mbeten në burg

14:16 07/09/20201min101
Apeli

Gjykata e Apelit të Durrësit ka lënë të lirë 5 nga 8 komisionerët e arrestuar për zgjedhjet e 2021 të cilët ishin lënë më parë në arrest me burg.

Të 5 komisionerët kishin bërë ankim dhe janë lënë në arrest shtëpie kurse 3 të tjerë vijojnë të mbeten ende në burg.

Nga 21 të arrestuar në total fillimisht për Dosjen 339 nga komisionerët janë liruar shumica nga qelia, teksa mbeten vetëm 3 brenda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto