Sulmohet gazetari rus anti-Putin

18:12 31/08/20201min52

Antiputin

Aktivisti dhe gazetari anti-Kremlin Yegor Shoukov u sulmua në Moskë. U raportua se Shoukov u plagos rëndë gjatë sulmit.

Sipas raportimit të radio Echo Moskvy aktivisti 22 vjeçar u shtrua në spital me dyshimin e prerjeve të thella në fytyrën e tij dhe tronditjes psikologjike.

Pas transmetimit të së Dielës,dy persona të paidentifikuar i zunë pritë në hyrje të shtëpisë dhe e sulmuan Shukovin. Ekipi i Şukov postoi imazhe në mediat sociale në të cilat tregohet se si gazetari u plagos. Imazhet e shpërndara tregojnë se si aktivisti i ri  goditej në kokë ndërsa ishte në tokë. Kryeredaktori i Echo Moskvy Aleksey Venicetov njoftoi se Shukov depozitoi një denoncim në polici në lidhje me sulmin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto