11:32 10/01/2022 G 2

Tenisti serb Novak Gjokoviç lirohet nga qendra e ndalimit në Australi

Gjykatësi australian, Anthony Kelly ka thënë të hënën, 10 janar, se tenisti serb, Novak Gjokoviç do të lirohet nga qendra e ndalimit, duke e konsideruar “të paarsyeshëm” vendimin e Qeverisë për të refuzuar hyrjen e tij në Australi. Sipas gjyqtarit Kelly, Gjokoviç duhet të lirohet menjëherë pas vendimit të gjykatës dhe të gjitha dokumentet, përfshirë […]
0 3min 44

16:15 10/12/2021 G 2

Peshëngritja shqiptare arrin një tjetër sukses, Briken Calja kampion bote në stilin e shkëputjes

Shkëlqen edhe njëherë tjetër peshëngritja shqiptare. Briken Calja, i katërti në botë në Olimpiadën e fundit, shpallet kampion bote në stilin e shkëputjes në peshën deri 73 kg. Shtangisti shqiptar ngriti 156 kg në provën e fundit dhe finale, duke kaluar rivalin tajlandez. Calja e nisi me 152 kg, duke e ngritur pa probleme, po […]
0 1min 75

10:49 24/11/2021 G 2

Kush janë vëllezërit afganë që mbrojnë 5 herë fituesin e topit të artë, truproja të rinj të futbollistit

Ronaldo ka punësuar dy truproja të rinj. Bëhet fjalë për dy vëllezër, të cilët më herët kanë shërbyer në forcat special në Afganistan. Për herë të parë, ata u shfaqën në krah të Ronaldos në shtator të këtij viti, pak para se futbollisti portugez të përgatitej të udhëtonte drejt Zvicrës për një ndeshje të Ligës […]
0 2min 86Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto