Starton futbolli në Shqipëri, ja të gjitha ndeshjet e sotme

10:04 01/11/20202min67
auto_kupa-e-shqiperise1603988594

Futbolli në Shqipëri starton këtë të dielë  me Kupën e Shqipërisë. Sot, luhen 16 sfida, të vlefshme për turin e parë të Kupës.

Të gjitha ekipet e Superligës zbresin sot në fushë, ku do të ndeshen me skuadrat e Kategorisë së Parë dhe të Dytë, ku padyshim janë favorite për të kaluar më tej. FSHF ka ndryshuar skemën dhe nuk do të ketë sistem vajtje-ardhje, por gjithçka do të vendoset me ndeshje teke.

Shumë skuadra do të tentojnë fitimin e Kupës, e cila përveç se sjell fitimin e të ardhurave, iu mundëson ekipeve të marrin pjesë në kupat e Europës.

Më poshtë mund të shikoni 16 sfidat e ditës së sotme:

Tirana – Shkumbini (A1)

Laçi – Vora (A2)

Teuta – Tërbuni (A3)

Bylis – Veleçiku (A4)

Flamurtari – Dinamo (A5)

Kastrioti – Burreli (A6)

Besëlidhja – Egnatia (A7)

Korabi – Erzeni (A8)

Kukësi – Maliqi (B1)

Skënderbeu – Tomori (B2)

Partizani – Iliria (B3)

Vllaznia – Devolli (B4)

Luftëtari – Elbasani ( B5)

Apolonia – Turbina (B6)

Pogradeci – Oriku (B7)

Lushnja – Besa e Kavajës (B8)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto