Stadiumet në Serie A të limituara deri në 500 tifozë

18:36 11/10/20201min129
serie-a-coronavirus_1hl62oi5kfzqd18lmvxxkghzms-780x439

Serie A është duke menduar që t’i rikthejë tifozët në stadiume, mirëpo pa rrezikuar shumë.

Liga italiane është në dijeni për infektimet me COVID-19 në klubet elitare, andaj ka shikuar edhe protokollin e rikthimit të tifozëve në stadiume.

Në fillim ishte planifikuar që në stadiume të jenë prezent një mijë tifozë, mirëpo tani do të reduktohet në 500.

Rastet me coronavirus janë shtuar dukshëm në këtë javë dhe autoritetet kanë paralajmëruar për kujdes të shtuar.

Në javën e kaluar, në Itali ishin 20.989 raste në total, derisa numri ka filluar të rritet në 54 për qind.

Ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka bërë të ditur se tifozët mund të rikthehen në stadiume, por jo mbi 500 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto