SPAK mbyll hetimet për kundërshtarët e Aldo Bares, akuzohen për grup të strukturuar kriminal

17:13 11/10/20201min138
auto_laerthaxhiuorgesbilbili1507874378-632x450-1

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka mbyllur hetimet për kundërshtarët e Aldo Bares, që njihet si një nga kapobandat e Lushnjes.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se janë mbyllur hetimet për Orges Bilbilin, Leart Haxhiun dhe Anterio Kaloshi, të cilët dyshohen si autorë të masakrës së Lushnjes.

Gjatë hetimeve të Prokurorisë ka rezultuar se ata kishin vepruar si grup i strukturuar kriminal, ndaj dhe dosja i kaloi SPAK.

SPAK doli në përfundimin se ata kishin kryer krime për hakmarrje, në kuadër të grupit të struktura kriminal dhe për këtë arsye vendosi t’iu komunikojë akuzat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto