Sot 1.285 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

21:41 07/11/20201min66
COVID_overview_image

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.404 teste, ndërsa janë regjistruar 1.285 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup-522, Kumanovë-43, Dibër-3, Shtip-46, Prilep-79, Tetovë-73, Strugë-25, Veles-63, Manastir-57, Ohër-40, Kavadar-46, Gostivar-54, Gjevgjeli-17, Strumicë-36, Kriva Pallankë-8, Radovish-13, Krushev-1, Koçan-22, Probishtip-2, Demir Hisar-5, Makedonski Brod-4, Berov-5, Vallandov-3, Vinic-11, Dellçevë-11, Kratov-3, Sveti Nikollë-18, Kërçovë-44, Resnjë-4, Negotin-27.

Sot 176 pacientë janë shëruar nga coronavirusi.

14 persona vdiqën, një pacient nga Shkupi (52), një nga Manastiri (75), dy nga Kërçova (66 dhe 71), një nga Kriva Pallanka (47), një nga Shtipi (62), një nga Sveti Nikolla (76) ), një nga Radovishi (66), katër pacientë nga Tetova (63, 50, 66 dhe 82), një nga Gostivari (78) dhe një pacient nga Kavadri (21). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 38.782, numri i pacientëve të shëruarve është 23.011, numri i vdekjeve është 1.110 dhe numri i rasteve aktive është 14.661.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *