Sondazhet e nxjerrin Donald Trump-in fitues vetëm në një shtet

13:28 20/10/20201min133
12723208-3x2-xlarge

Amerikanët do të vendosin më 3 nëntor nëse Donald Trump mbetet në Shtëpinë e Bardhë për katër vjet të tjera apo jo.

Kjo fundjavë ka qenë tepër e ngjeshur me fushata elektorale ku si Trump ashtu dhe Biden janë duke luftuar kokë më kokë për besimin e amerikanëve.

Për momentin, sondazhet në shtetet e fushës së betejës duken mirë për Joe Biden, por gjërat mund të ndryshojnë shumë shpejt, veçanërisht kur përfshihet Donald Trump.

Sondazhet sugjerojnë se Biden ka epërsi të mëdha në Michigan, Pennsylvania dhe Wisconsin – tre shtete industriale rivali i tij Republikan fitoi me marzhe më pak se 1% për të arritur fitoren në 2016.

Trump fitoi Arizonën me tre për qind në zgjedhjet e fundit dhe republikanët kanë fituar shtetin në çdo zgjedhje presidenciale që nga viti 1952 përveç vitit 1996.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto