Sokol Cikalleshi firmos me klubin e Superligës turke

19:37 11/09/20201min139
Cikalleshi

Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë Sokol Cikalleshi firmos me klubin turk Koniaspor. Ashtu siç u paralajmërua nga “Panorama Sport”, 30-vjeçari është prezantuar sot në ambjentet e klubit duke firmosur për dy vite.

Futbollisti kuqezi mbyll në këtë mënyrë aventurën me Akhisarsporin duke realizuar gjatë sezonit 2019-2020 8 gola në 26 takime.

Kujtojmë që në Superligën turke tashmë do të luajë dhe sulmuesi tjetër i Shqipërisë Armando Sadiku, i cili është transferuar te Erzurumi.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto