Skandal në Pogradec/ Policia rreh të rinjtë me shpulla dhe grushte-VIDEO

19:03 02/09/20201min106

Një tjetër rast skandaloz ka përfshirë policinë e shtetit, ku uniformat blu të Pogradecit zbresin nga furgoni dhe ndalojnë tre të rinj.

Siç duket edhe në video efektivët e policisë kanë tejkaluar kompetencat për personat e ndaluar si të dyshuar për vepra penale, efektivët godasin me shpulla dhe grushte të ndaluarit dhe u futin me forcë në makina, transmeton Ora News.

Ky nuk është rasti i parë që policia akuzohet për dhunë ndaj qytetarëve, ku rasti më skandaloz ishte dhuna ndaj 17-vjeçarit gjatë izolimit nga pandemia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto