Si të bëni efektin ombre në buzë?

17:46 04/09/20201min167
ombre--780x439

Duke filluar nga flokët, efekti ombre tani plotësisht ka pushtuar botën e grimit

Edhe blogeret kombinojnë shumë lapsa për buzë, buzëkuq dhe shkëlqime, në mënyrë që të krijojnë efektin e popullarizuar ombre në buzë.

Pastaj do të kufizoni buzën e sipërme dhe të poshtme, transmeton Telegrafi.

Pas kësaj, merrni nuancën më të shndritshme të buzëkuqit dhe qiteni në brendësi, përkatësisht në pjesën e mbetur të buzëve, e cila nuk është ngjyrosur.

Lyeni butësisht të gjitha me brushë për buzëkuq, mirëpo kini kujdes që të mos shkrihen të dy nuancat në tërësi dhe e gjitha është kjo!

Asgjë më lehtë se një ndryshim i vogël në buzë i cili do të jepe efekt të madh!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto