Si do të jetë moti sot, e mërkurë 13 tetor 2021

08:52 13/10/20211min53
qiell-re-moti-vranesira-780x439-1

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me reshje shiu në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të përqendruara në jug të Shqipërisë.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03°C në 16°C, në zonat e ulëta nga 10°C në 23°C dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 25°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4-5 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *