Shtetasi më i ri shqiptar, është personazhi që të gjithë e keni përzemër!

10:24 10/09/20202min145
e333b3898acd4643b947583182fe8369_L-696x348

Tashmë është bërë normal fakti që shumë artistë kosovarë, marrin nënshtetësinë shqiptare. Dy personat që kanë marrë pikërisht pashaportën shqiptare sot, janë Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij Nera. Sigurisht, për ta por edhe për fansat e tyre, ky ishte një lajm mjaft i bukur. Vetë Sabriu ka bërë një postim në Instagram, ku falënderonte presidentin Meta.

“I dashur President Meta , Jam i nderuar me dékretin tuaj per shtetesine Shqiptare . Me keni bere krenar me kete, keni nderuar punen dhe angazhimin tim nji jete te tere ne rriten dhe lartesimin e zerim dhe kultures Shqiptare kudo neper bote . I dashur President , une sot me pasaporten Shqiptare nuk Jam me shume shqiptar se qe isha qe nga dita kur linda .Nje jete te tere vogelsia ime ishte ne sherbim te Shqiperise , Kosoves, asaj Shqiperise gjeografike te ciles ju i sherbyet me guxim dhe ndere i dashur President . Te faleminderit shume! Ndjehem i vleresuar dhe respektuar e kjo per mua do te thote shume,” shkruan këngëtari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto