Përgjigju për dosjen e ‘Shtëpisë së Verdhë’/ Basha replikon me Ramën: Po bën zëdhënësin e Beogradit. Je përgjegjës për situatën e jetët e humbura nga COVID-19

14:11 08/11/20203min61
LULZIM-BASHA-6-333x263

Pas pyetjes publike që kryeministri Edi Rama i bëri lideri të opozitës që të përgjigjej për dosjen e Dick Marty për ‘Shtëpinë e Verdhë’, vjen një reagim nga ky i fundit.

Përmes një postimi në Twitter, kreu i demokratëve tha se Rama po bën zëdhënësin e Beogradit. Sipas Bashës, Rama është përgjegjës për jetët e humbura nga COVID-19.

“Në vend që të bëjë detyrën, Edi Rama bën zëdhënësin e Beogradit. Ai është përgjegjës për jetët e humbura dhe shëndetin e shqiptarëve. Të sëmurët dergjen nëpër ambulanca sepse spitalet janë mbushur plot. Pasi shkatërroi ekonominë ai ka humbur kontrollin mbi pandeminë.”, shkruan Basha.

8e0e61c3 A832 408a Bd2d 0c8f49d2a43e

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto