Shtatë viktima dhe 45 raste të reja me COVID-49 në Maqedoni

17:03 21/09/20201min88
maqedoni-coronavirus-1024x553

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 552 testime dhe janë regjistruar 45 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 10 janë në Shkup, 4 Kumanovë, Shtip dhe Prilep nga një rast, Tetovë 5, Gostivar 4, Kriva Pallankë dhe Radovish nga një rast, Koçani 9, Probishtip 1, Berovë 5, Dellçevë 1 dhe Kërçovë 2, njofton Telegrafi Maqedoni.

ISHP sot regjistroi 86 të shëruar dhe shtatë viktima. Prej viktimave dy janë nga Strumica, (52, 62), një nga Dibra (54), një paciente nga Shtipi (53), një paciente nga Prilepi (66), një nga Koçani (66) dhe një nga Sveti Nikole (23).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë është 16.780, numri i të shëruave është 13.949 dhe numri i të vdekurve është 700. Momentalisht në Maqedoni ka 2.131 raste aktive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto