“Shqipëria e fundit në Evropë për testimet”- Presidenti Meta: Shqetësuese! Kërkesa e OBSH-së urgjencë për shkak të…

13:41 25/10/20201min75
metaaaa-1 (1)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta thotë se është shqetësuese që Shqipëria është e fundit në Evropë sa i përket numrit të testeve të kryera.

Sipas tij, kjo kërkesë është sot urgjencë për shkak se rastet e të infektuarve janë rritur me 11 herë krahasuar me muajin prill.

Reagimi i plotë:

Është shumë shqetësuese që Shqipëria është e fundit në Evropë për numrin e testimeve të kryera.

Testimi është veprim themelor sepse i hap rrugën gjurmimit dhe trajtimit të bazuar mbi diagnozë.

OBSH ka qenë shumë e qartë që në momentin kur pandemia COVID-19 u shfaq, duke kërkuar: TESTIM! TESTIM! TESTIM!

Kjo kërkesë është sot më urgjente se kurrë pasi rastet e të infektuarve, krahasuar me muajin prillin, janë rritur me mbi 11 herë.

122377548_3470760146303567_4042175212616482724_n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto