Shorti i Kategorisë Superiore, njihuni me kalendarin e plotë të sezonit 2020-2021

17:32 28/08/20203min162

 

U hodh sot në orën 11:00, në ambientet e stadiumit “Air Albania”, shorti i Kategorisë Superiore për sezonin 2020-2021. 

Superiorja këtë sezon të startojë në datën 12 shtator, ndërkohë që ekipet u njohën me kalendarin plot 15 ditë para se të nisë kampionati.

FSHF ka vendosur disa piketa, për sa i përket sezonit, teksa deri më 23 dhjetor do të zhvillohen 17 javë të kampionatit dhe në janar ekipet mbyllin fazën e dytë, duke nisur nga 16 janari, kur luhen takimet e javës së 18-të. Java e parë do të hap siparin me një përballje spektakolare mes kampionëve të Tiranës dhe nënkampionëve të Kukësit.

KALENDARI I KATEGORISË SUPERIORE – FAZA 1

JAVA 1

Tirana-Kukësi

Teuta -Skënderbeu

Vllaznia -Apolonia

Bylisi -Laçi

Kastrioti-Partizani

JAVA 2

Kukësi – Partizani

Laçi – Kastrioti

Apolonia – Bylisi

Skënderbeu – Vllaznia

Tirana – Teuta

JAVA 3

Teuta – Kukësi

Vllaznia – Tirana

Bylisi – Skënderbeu

Kastrioti – Apolonia

Partizani – Laçi

JAVA 4

Kukësi – Laçi

Apolonia – Partizani

Skënderbeu – Kastrioti

Tirana – Bylisi

Teuta – Vllaznia

JAVA 5

Vllaznia – Kukësi

Bylisi – Teuta

Kastrioti – Tirana

Partizani – Skënderbeu

Laçi – Apolonia

JAVA 6

Kukësi – Apolonia

Skënderbeu – Laçi

Tirana – Partizani

Teuta – Kastrioti

Vllaznia – Bylisi

JAVA 7

Bylisi – Kukësi

Kastrioti – Vllaznia

Partizani – Teuta

Laçi – Tirana

Apolonia – Skënderbeu

JAVA 8

Kukësi – Skënderbeu

Tirana – Apolonia

Teuta – Laçi

Vllaznia – Partizani

Bylisi – Kastrioti

JAVA 9

Kastrioti – Kukësi

Partizani – Bylisi

Laçi – Vllaznia

Apolonia – Teuta

Skënderbeu – Tirana

3333333333333

444444444

55555555555

66666666666666

77777777777777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto