“Shoqëria demokratike s’mund të ndërtohet kurrë pa luftuar…”, Vasili nxjerr fjalët e Metës në ditën e themelimit të LSI: Aktuale edhe sot

19:25 06/09/20204min65
Petrit-Vasili-1

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar fjalët e Ilir Metës ditën e themelit të partisë, e thotë se ato janë aktuale edhe sot.

“Ne 6 shtator te vitit 2004 themelohej LSI! Fjalet e Ilir Metes ate dite jane sot me aktuale se kurre!”

Fjala e Metës:

Ne u bashkuam në këtë lëvizje, për të afirmuar vlerat e mohuara, për të treguar se shoqëria demokratike s’mund të ndërtohet kurrë pa luftuar varfërinë dhe monopolet dhe pa zhvillimin e një ekonomie të qendrueshme e vitale.

Për një shtet të konsoliduar që kujdeset për qytetarët e tij dhe ofron për ta punë, siguri dhe shërbime.

Ne kemi treguar dhe do tregojmë çdo ditë se jemi njerëzit e fjalës së mbajtur“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto