Ky i fundit ka qenë pjesë e një operacioni anti-drogë të Skuadrës Lëvizëse të Milanos në fillim të këtij viti ku u arrestua me disa shqiptarë të tjerë për trafik dhe shpërndarje lëndësh narkotike por që më pas u lirua nga gjykata me masën “arrest shtëpie”.

Pikërisht për të kontrolluar respektimin e kësaj mase, policia i shkoi në banesë ku gjeti edhe lëndën narkotike.

Ndërkohë, identiteti i shqiptarit të arrestuar nuk është bërë ende i ditur. /Ora News/