Shefi i klinikës në QSUT transportohet me urgjencë në Turqi, shoqërohet nga Pipero

23:15 23/09/20201min423
thumbnail_lajmi fundit PUSULLA

Besim Boçi, shefi i ORL në spitalin francez në QSUT, është dërguar me urgjencë për në Turqi këtë mbrëmje.

Boçi rezultoi pozitiv me koronavirus, por gjendja e tij u përkeqësua ndjeshëm.

Për këtë arsye u pa e arsyeshme dërgimi i tij me urgjencë jashtë vendit.

Shefi i ORL-së është shoqëruar nga mjeku infeksionist Pëllumb Pipero.

Mbetet ende e paqartë se si Boçi është infektuar dhe prej sa ditësh vuante nga sëmundja.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto