SHBA: NATO ka krijuar rezervë pajisjesh mjekësore, ventilatorë amerikanë u dërguan në Shqipëri…

16:38 07/11/20201min83
iiii-600x341

Ambasada amerikane ka dhënë një lajm të mirë për gjithë aleatët dhe partnerët e SHBA.

Siaps njoftimit zyrtar, NATO ka krijuar një rezervë pajisjesh mjekësore që i vjen në ndihmë aleatëve dhe partnerëve në nevojë.

Madje thuhet se entilatorët e prodhuar në SHBA dhe të dhuruar për USAID janë dorëzuar në Çeki, Mal të Zi, Maqedoni e Veriut dhe Shqipëri.

 

 

STATUSI NGA AMBASADA AMERIKANE

� | A e dinit se NATO ka krijuar një rezervë pajisjesh mjekësore për t’i dhënë ndihmë të menjëhershme aleatëve dhe partnerëve në nevojë? Gjatë javëve të fundit, ventilatorë të prodhuar në Amerikë dhe të dhuruar për rezervën nga USAID, u dorëzuan në Republikën Çeke, Malin e Zi, Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri, për t’i ndihmuar ato në luftën kundër COVID-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto