Seks, drogë dhe festa të çmendura / Dalin FOTOT e organizimeve të shthurura ku merrnin pjesë Donald Trump e Pamela Anderson

13:18 28/10/202017min190
Pamela Anderson Joins Donald Trump for Birthday Celebration and Unveil New Bally Slot Machine at Trump Taj Mahal

Kostume të çuditshme, festa të nxitura nga droga, seks e çdo gjë tjetër sunduan skenën e klubit të New York City në vitet 1990.

Vizitorët e rregullt të festave të jetës së natës gumëzhitëse përfshinin disa nga emrat më të njohur të kohës, duke përfshirë biznesmenin e atëhershëm, sot President i SHBA-ve, Donald Trump, Joan Rivers, të sapomartuarit Pamela Anderson dhe Tommy Lee Jones, si dhe aktorin Jared Letto dhe mbretëreshën RuPaul.

Libri i ri “The Limelight: The Visual Ecstasy of NYC Nightlife” flet për vitet ’90 zhytet në skenën e klubit në zona të nxehta si Limelight, Tunnel, Webster Hall, Club Expo dhe Club USA me foto të papara më parë të marra nga një fotograf i quajtur, Steve Eichner.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto