Seanca e ballafaqimit për grabitjen e Rinasit, Oltion Veseli mohon të ketë lidhje me ‘9 prillin’, u zbulua nga Alkond Bengasi

18:36 12/10/20201min89
grabitja-Rinas1

Ka përfunduar seanca e ballafaqimit mes Oltion Veselit dhe Alkond Bengasit, të dyshuar për të implikuar në grabitjen e 9 prillit të 2019 në Rinas.

Bengasi është tashmë dëshmitar i mbrojtur i drejtësisë teksa Veseli ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen.

Ata janë mes 8 të pandehurve për grabitjen e Rinasit teksa dy të tjerë kanë vdekur, Admir Murataj gjatë grabitjes dhe Ragip Hajdini ose ‘daja’ nga Kosova në spital prej një sëmundjeje shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto