Sara Hoxha zbulon lidhjen familjare me artistin e ndjerë shqiptar

13:50 14/10/20202min91
sara-696x403-1

Ditën e sotme bëhen 4 vite që artisti i mirënjohur Telat Agolli ka ndërruar jetë. Ai ishte mjeshtër i cirkut dhe i pari akrobat i inkuadruar në Trupën e Estradës së Tiranës, në vitin 1952, si profesionist.

 

Telat Agolli, i cili ndërroi jetë në moshën 84 vjeçare në SHBA, ka qenë gjyshi i Sarës. Bukuroshja e cila është në pritje të ëmbël për herë të parë, e ka zbuluar këtë detaj nëpërmjet rrjeteve sociale.

“Kanë kaluar 4 vite dhe unë ende nuk mund ta besoj që ti nuk je më me ne. Ti je legjenda jonë dhe ti gjithmonë do të jesh gjysh,”ka shkruajtur Sara krahas një fotoje të vjetër të performancave të gjyshit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto