Sam Smith/ E quan veten pa gjini, rrëfen vështirësitë që po has

19:55 11/11/20202min92
sam-smith-1-696x391

Sam Smith deklaroi një vit më parë orientimin e tij seksual, duke theksuar se ai i përket gjinisë jo-binare. Pra, Sam nuk e konsideron veten as femër as mashkull dhe ka shtuar gjithashtu se dëshiron që të bëhet mama në të ardhmen.

 

Por, kjo deklaratë është pasuar me vështirësi të shumta në jetën e tij. Sipas tij, njerëzit kanë reaguar shumë ashpër ndaj deklaratave të tij, por Sam nuk mund ta fshihte më këtë gjë, pasi ndikonte tejmase edhe në krijimtarinë e tij.

 

Tashmë ai ndihet më i lirë për tu shprehur, por kjo nuk e zbeh faktin që haset me shumë komente negative apo paragjykime. Gjithashtu, këngëtari ka shtuar se është shumë e vështirë për personat që flasin hapur rreth orientimeve të tyre seksuale që të gjejnë një partner/e, pasi nëse dikush shoqërohet me ta, druhet se menjëherë do etiketohet si pjesë e të njejtit orientim seksual.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto