Rritet interesi për vaksinën e diskutueshme ruse

12:13 14/08/20201min185
vaksina

Porosia e parë për Sputnik-V, e regjistruar si vaksina e parë kundrë virusit korona në Rusi, erdhi nga Vietnami.

Asnjë informacion nuk u nda për sa doza u porositën nga ky vend, i cili u përball me valën e dytë të virusit korona. Zyrtarët izraelitë dhe kazakistanas gjithashtu thanë se janë të interesuar të marrin vaksina nga Rusia.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto