Rrëshqitje të mëdha dheu, 12 viktima dhe 21 të zhdukur

15:12 14/09/20201min102
nepal

Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe 21 të tjerë janë zhdukur pas rrëshqitjeve të dheut në dy fshatra të Nepalit të dielën. Rrëshqitja e dheut u shkaktua nga reshjet e mëdha të shiut.

Një masë e madhe dheu i mori me vete shtëpitë bashkë me njerëz, por incidentet ndodhën para agimit dhe njerëzit nuk kishin mundësi të shkonin në vende të sigurta.

Këto dy raste e çuan në 314 numrin e përgjithshëm të viktimave të vërshimeve dhe rrëshqitjes së dheut në sezonin e reshjeve qershor – shtator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto