Rita Ora përballet me të tjera pasoja pas shkeljes së rregullave të pandemisë

20:35 04/12/20204min111
skynews-rita-ora-singer_4662948 (1)

Rita Ora organizoi një festë datëlindjeje, në të cilën shkeli rregullat e pandemisë pasi mblodhi 30 persona për të festuar. Këngëtarja kërkoi publikisht falje, duke e konsideruar veprimin e saj të gabuar dhe të pamenduar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Ajo mori një gjobë prej 10.000 paund nga forcat e rendit britanike, por ky nuk është “ndëshkimi” i vetëm për veprimin e saj. Për shkak të kësaj shkeljeje, një nga radiot më të ndjekura britanike, “EXE”, ka vendosur të mos trasmetojë më këngët e Rita Orës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto