Rinumërim votash në Georgia / Diferenca e vogël mes kandidatëve ,kryesonte Joe Biden

17:23 06/11/20201min90
biden-trump-ap-gty-er-190429_hpMain_16x9_1600

Sekretari i Shtetit i Georgias, Brad Raffensperger, tha të premten se ai pret që në këtë shtet të ketë një rinumërim votash, për shkak të diferencës së vogël mes kandidatëve Donald Trump dhe Joe Biden.

Në këtë shtet “fushëbetejë”, demokrati Joe Biden ka një epërsi të vogël mbi Presidentin Donald Trump me pak më shumë se 1.000 vota. Raffensperger tha se në Georgia mbeten edhe 4,169 vota për t’u numëruar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto