Rezulton pozitiv një nxënës i klasës së 5-të në Gjirokastër

10:27 22/09/20201min131
asdfasdf-1

Një tjetër rast i infektimit të nxënësve në shkolla është raportuar këtë të martë.

Në shkollën 9 vjeçare “Koto Hoxhi” në qytetin e Gjirokastrës, një nxënës i klasës së pestë ka rezultuar i infektuar me Covid-19.

Dyshimet e para janë se është infektuar nga prindërit.

Po ashtu, një tjetër nxënëse e klasës X të gjimnazit të qytetit ka rezultuar e infektuar duke bërë që klasa tëmbyllet dhe tu merret tamponi nxënësve dhe mësuesve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto