Reshje shiu gjatë gjithë ditës? Mësoni parashikimin e motit për sot

09:44 29/09/20202min136
auto_motii1554915875

Sipas MeteoAlb vendi ditën e sotme do të shoqërohet me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta, të cilat sjellin shira të izoluar në vend gjatë paradites.

Por mesdita dhe pasditja përmirësojnë gradualisht motin duke zhvendosur vranësirat dhe shirat e izoluar përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Kosova

Paraditja paraqitet me vranësira dhe rrebeshe afatshkurtër shiu në territorin e Kosovës, por mesdita dhe pasditja përmirësojnë kushtet e motit në të gjithë vendin.

Maqedonia e Veriut

Paraditja mbizotërohet nga vranësira dhe rrebeshe shiu në territorin e MV.

Vetëm orët e pasdites dhe mbrëmjes sjellin përmirësim të motit dhe ngadalësim të reshjeve.

Rajoni dhe Evropa

Veriu, Qendra e kontinentit dhe Ballkani Perëndimor paraqiten me vranësira

dhe rrebeshe shiu. Ndërsa në Alpet e Evropës dominojnë temperaturat e ulëta dhe reshjet e dendura të dëborës. POR kthjellimet mbizotërojnë Gadishullin Iberik dhe Brigjet Greke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto