RENDITJA/ Gjithçka e hapur pas 3 ndeshjesh, Shqipëria dhe rivalët ende në balotazh

23:20 11/10/20202min150
EkDnjxFX0AEiYzo

U zhvilluan ndeshjet e treta të Ligës së Kombeve për grupin 4 të Ligës C. Pas sfidave të sotme Kazakistan-Shqipëri 0-0 dhe Lituani-Bjellorusi 2-2, të gjitha skuadrat kanë grumbulluar nga 4 pikë secila.

Falë golavarazhit më të mirë, Kazakistani kryeson dhe ndiqet nga Shqipëria, që ka golavarazh të njëjtë, por ka realizuar një gol më pak. Bjellorusia mban vendin e tretë, kurse Lituania vendin e katërt.

Kuqezinjtë hodhën tjetër hap fals sot në Astana, ndërsa pas 3 ditësh i pret një transfertë e vështirë, ajo në Lituani.

grupi 4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto