Regjistrohen 140 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

14:11 12/09/20201min91
is_200601_covid_test_positive_800x450-696x392-1-1 (1)

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.507 testime për coronavirus dhe janë regjistruar 140 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 43 janë në Shkup, 10 në Kumanovë, 3 Dibër, Shtip 4, Prilep 9, Tetovë 12, Strugë 7, Veles 2, 3 Manastir, 1 Ohër, Kavadar 3, Gostivar 9, Gjevgjeli 2, Strumicë11, Kriva Pallankë 1, Radovish 2, Koçani 4, Makedonski Brod 1, Vinicë 3, Dellçevë 2, Sveti Nikole 3, Kërçovë 2 dhe Resnjë 2.

Nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë të ditur se kanë humbur 4 pacientë. Një nga Prilepi (71), një pacient nga Tetova (73), një nga Gostivari (63) dhe një pacient nga Shkupi (64).

Deri më tani në Maqedoni janë bërë 164.639 testime për coronavirus, ndërsa numri i përgjithshëm i të diagnostifikaurve që nga fillimi i epidemisë është 15.694, numri i të shëruarve 13.128 dhe numri i të vdekurve 646. Momentalisht në Maqedoni ka 1.920 raste aktive me COVID-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto