Redon Makashi nuk i kursen thumbat ndaj kolegët, “Pseudoartistë pa identitet”

16:58 03/11/20202min70
2017-01-14-16_54_43-Rudina-Te-rejat-ne-jeten-e-Redon-Makashit-13-janar-2017-YouTube-1

Redon Makashi ka dhënë së fundmi një intervistë, të cilën nuk e ka lënë të kalojë pa u hedhur dhe disa kunja kolegëve. Këngëtari ka theksuar se brezi i tij, ka patur një kulturë tjetër muzikore, krejt ndryshe nga brezi i ri të cilët në të shumtën e rasteve performojnë vetëm playback.

“Këta pseudoartistë janë në luftë me vetveten sepse nuk kanë identitet. Njerëz që janë si kërpudhat masive, që lindin për një muaj apo për një vit, qoftë edhe për pesë vite se varet si e mbajnë veten, me çfarë fondesh. Puna është kur del në skenë.Unë kanë parë disa këngëtare që dalin me inçizime dhe kur i kam parë live kam majtur  barkun me dorë duke qeshur. Ndryshe është me brezin tonë, ne kemi marrë një kulturë tjetër,” është shprehur Makashi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto