Rama tregon çfarë do bëjë nëse nuk fiton zgjedhjet e 25 prillit

19:59 04/10/20201min204
edi-rama11-703x405-1

Ndonëse foli gjithë kohës për fitore të zgjedhjeve parlamentare më 25 prill shumë i bindur, kryeministri Edi Rama ka treguar në konferencën e sotme edhe çfarë do të bënte nëse nuk do i fitonte këto zgjedhje.

I pyetur se nëse nuk do ketë votat e mjaftueshme a do bashkëpunojë me PD, Rama tha: “Ditën që shqiptarët nuk do më besojnë mua të jem në rolin e kryeministrit, do i përqafoj gjithë shqiptarët me një mirënjohje dhe do iu them puna e mbarë atyre që do marrin stafetën”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto