Rama sulmon Metën: Çfarë shëmtie, të paguash para të zeza për të sterrosur Shqipërinë

13:09 03/10/20201min116
lufta_rama_meta-1

Lufta politike në distancë mes kryeministrit Rama dhe Presidentit Meta vijon.

Përmes një statusi në rrjetet sociale Rama akuzon Metën se ka paguar para për të përhapur në botë shpifje që sterrosin vendin ku e kanë bërë kryeministër, kryeparlamentar, president!

Nw reagimin e tij, Rama publikon edhe një video, cila flet për lajmin që ministria e Brendshme Italiane akuzoi ish kryeministrin Sali Berisha dhe kreun e shtetit Ilir Meta, se kishin aktivizuar Ilir Kullën për të publikuar në Itali, një fakeneës që të nxiste rënien e qeverisë “Rama” në Tiranë.

Postimi i Ramës:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto