Rama: Rrugës për në SHBA për të sjellë sa më parë vaksinën kundër Covid-19

13:54 05/12/20201min127
edi-rama-dettaglio.jpgfilename_UTF-8edi-rama-dettaglio

Kryeministri Edi Rama është nisur drejt SHBA. Siç bën me dije kryeministri, vizita e tij drejt SHBA bëhet për të siguruar vaksinën kundër koronavirusit.

“Sigurimi i vaksinës sa më parë është një prioritet i luftës sonë kundër Armikut të Padukshëm dhe s’do lemë gur pa luajtur që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri!Kontakti sy më sy me prodhuesit e vaksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara!”, shkruan Rama në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto