Rama: Naftëtarët të dalin nga greva, nuk kemi shkop magjik

10:53 21/10/20201min94
rama-ne-konference-me-ministren-suedeze-780x405-1

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me grevën që po bëjnë naftëtarët, duke u kërkuar atyre që të heqin dorë nga ultimatumet pasi nuk zgjidhet gjë me këtë formë.

Njoftimi i Edi Ramës:

“Naftëtarët duhet të dalin nga greva që të bisedojmë për të mos i lënë vetëm në këtë hall që as e ka shkaktuar qeveria, as zgjidhet me presion e me ultimatume! Ne nuk kemi shkop magjik, po kemi gjithë vullnetin të lehtësojmë situatën. Me logjikë dhe solidaritet si një familje”, shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto