Rama: Meta të mos vonojë kthimin e Kodit Zgjedhor, do e votojmë përsëri pa e ndryshuar

12:35 12/10/20201min103
edi-rama11-703x405-1

Vijon në distancë lufta politike mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta.

Pas paralajmërimit të këtij Metës se do të kthejë në Kuvend ndryshimet në Kodin Zgjedhorë, Rama është shprehur se ai kod do të votohet përsëri në ashtu siç është.

“Nuk asgjë më për të thënë dhe as kohë për të humbur. Presidenti bën mirë ta dërgojë ose ta kthejë që të mos humbin kohë dhe ne do ta votojmë fiks siç e kemi dërguar”- tha Rama, teksa i pyetur nga gazetarët lidhur me planin me 5 pika të Lulzim Bashës, Rama refuzoi të përgjigjej.

“Nuk kam idenë fare se çfarë është ky plani me pesë pika”, u shpreh kryeministri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto